- Strona główna
-
Torby męskie
add remove
-
Teczki i aktówki
add remove
-
Portfele
add remove
-
Saszetki
add remove
Rodzaj
add remove -
Plecaki
Polecamy
add remove
- Etui add remove
- Style w modzie add remove
- Blog
Menu
- Strona główna
-
Torby męskie
add remove
-
Teczki i aktówki
add remove
-
Portfele
add remove
-
Saszetki
add remove
Rodzaj
add remove -
Plecaki
Polecamy
add remove
- Etui add remove
- Style w modzie add remove
- Blog
Skóra bawola, wołowa, Buffalo - czyszczenie, pielęgnacja, cechy
Skóra bawola posiada lekko przetartą, nierówną optycznie strukturę w wyniku czego, nabiera wyjątkowego, aksamitnego wyglądu. Skóry bawole i wołowe są rzadko spotykane na naszym Polskim rynku kaletniczo garbarskim, a tego względu na to wpływ na ich cenę. Jej znak rozpoznawczy to duża grubość i odporność na rozciąganie. Ze względu na swoje właściwości, używa się jej do produkcji toreb, plecaków, a także odzieży jak kurtki dla motocyklistów.
Właściwości skóry bawolej
Skóra bawola typu Buffalo zastosowana w naszych produktach kaletniczych jest zawsze dodatkowo zabezpieczona. Wiąże się to z ceną produktu, który w przypadku wykorzystania skóry tego rodzaju nie należy do najtańszych. Takie produkty galanteryjne przygotujemy zatem na długowieczność użytkowania, tak aby możliwie najdłużej służyły swym posiadaczom w nienagannym stanie wizualnym i technicznym. W tym miejscu warto cofnąć się do procesu garbowania skóry - który w przypadku naszych wyrobów wykonuje się metodą łączoną (chromowo roślinną). W ten sposób torby są solidniejsze i odporne na wodę, jednocześnie zachowując walory naturalnego garbowania.
Kolejną cześć stanowi zabezpieczenia warstwy zewnętrznej produktów skórzanych. Z tego względu np. torby i plecaki z kolekcji Outlander są dodatkowo zaimpregnowane już na etapie produkcji przy użyciu roślinnych olejów. Inną techniką zabezpieczenia skóry wołowej jest jej woskowanie. Woskowana skóra bawola wyróżnia się większym połyskiem i wygląda stosunkowo podobnie jak skóra bydlęca gładka, jest jednak od niej o wiele wytrzymalsza i mniej podatna na rozciąganie. Oba zabiegi konserwujące mają na celu przede wszystkim zabezpieczenie skóry naturalnej przed szkodliwym działaniem wody. W rezultacie przygotowujemy nasze torby na różne warunki atmosferyczne, do zastosowań podczas wiosny i jesieni. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że w dalszym ciągu pozostają one produktami galanteryjnymi, które trzeba pielęgnować, tak aby utrzymać skórę w możliwie najlepszej kondycji.
Torba zabezpieczona przy użyciu oleju, BH72 Outlander
Torba zakonserwowana woskiem
Co robić w przypadku przemoczenia skóry naturalnej?
W sytuacji nadmiernego przemoczenia każdego wyrobu kaletniczego ze skóry (bez względu na rodzaj skóry), należy dany produkt suszyć w temperaturze pokojowej. Zdecydowanie doradzamy nie suszyć produktów na grzejnikach lub w urządzeniach domowych służących do suszenia ubrań.
Skóra bawola Buffalo czyszczenie i pielęgnacja
W przypadku zabrudzeń, nową skórę bawolą należy czyścić lekko wilgotną miękką szmatką lub gąbką. Zasadę tę stosujemy do wszystkich rodzajów skór o otwartych porach (anilinowa), czyli takich które w pewnym stopniu chłoną wilgoć. Skóra bawola nie jest zatem tak odporna na przenikanie wody w jej strukturę, jak skóra gładka licowa. Po usunięciu brudu z wierzchniej warstwy należy pozostawiać skórę na kilka minut do przeschnięcia w temperaturze pokojowej. Oczyszczona skóra wołowa najlepiej konserwuje się przy zastosowaniu środków do pielęgnacji nie zawierających właściwości nabłyszczających. W przypadku naszych wyrobów, użyta w produkcji skóra bawola posiada wyjątkowy urok wizualny, który mógłby zostać zmieniony przez nabłyszczające środki do pielęgnacji. Zamiast stosować pasty i kremy nabłyszczające, polecamy do naszych wyborów kaletniczych: pianki w sprayu lub ewentualnie balsamy do skór anilinowych o otwartych porach. Pielęgnacja chroni zewnętrzną warstwę przed blaknięciem oraz wysychaniem (szczególnie w warunkach wyjątkowo częstego poddania skóry naturalnej na działanie promieni słonecznych). Po konserwacji, powierzchnia skóry bawolej wchłonie środek powodując ciemnienie koloru. Odcień skóry będzie zatem przez pewien okres ciemniejszy, jednakże z czasem "wyrównuje się" i uzyskuje pierwotną barwę.
Farbowanie
Skóry porowate (typu Buffalo) są surowcem który może w upalne dni puścić kolor, w przypadku farbowania należy pokryć środkiem zatrzymującym oddawanie koloru.Aby zatrzymać farbowanie skóry na torbie, plecaku, czy obuwiu w szczególności polecamy środki chemiczne typu “color stop”, jak na przykład Saphir Color Stop lub ten sam odpowiednik marki Tarrago.
Przed rozpoczęciem konserwacji środkami do skór - pamiętaj!
Przed nałożeniem środka chemicznego na skórę naturalną, bez względu na jego rodzaj, należy rozpocząć próbę na mało widocznej części produktu (np. spodzie plecaka lub torby skórzanej). W ten sposób możemy uchronić się przed nieoczekiwanym efektem działania zakupionego preparatu do konserwacji. Należy brać pod uwagę, że nawet bezbarwne środki do pielęgnacji potrafią czasowo zmienić intensywność koloru skóry naturalnej. Po przeprowadzeniu próby na niewidocznym skrawku produktu, można przystąpić do dalszych czynności.
Powiązane posty
Kategorie blogów
Szyjemy w Polsce
Belveder to Polskie torby, plecaki i skórzana galanteria. Wszystkie nasze skórzane wyroby szyte są w Polsce, z krajowych surowców i przez Polskich rzemieślników.
Nasze produkty skórzane, są autentycznymi torbami, plecakami, portfelami Hand-Made. Wybierając galanterią od naszych projektantów, otrzymujecie zapewnienie, że są to prawdziwe wyroby rękodzielnicze, a nie masowy produkt fabryczny.
Szukaj w blogu
Najnowsze posty
Popularne posty
Wyróżnione posty
Galeria zdjęć
-
Etui handmade
-
Plecak premium
-
Torba na laptopa skóra licowa
Dodaj komentarz