- Strona główna
-
Torby męskie
add remove
-
Teczki i aktówki
add remove
-
Portfele
add remove
-
Saszetki
add remove
Rodzaj
add remove -
Plecaki
Polecamy
add remove
- Etui add remove
- Style w modzie add remove
- Blog
Menu
- Strona główna
-
Torby męskie
add remove
-
Teczki i aktówki
add remove
-
Portfele
add remove
-
Saszetki
add remove
Rodzaj
add remove -
Plecaki
Polecamy
add remove
- Etui add remove
- Style w modzie add remove
- Blog
Skóra Licowa - pielęgnacja, konserwacja
Skóra naturalna jest jednym z najlepszych surowców do szycia galanterii. Ja cenię ją ze względu na to, że jest wdzięczna w obróbce i … niesamowicie naturalnie pachnie. Jest wytrzymała i odporna na ekstremalne warunki użytkowania. Aby jednak plecak lub torba skórzana rzeczywiście służyła nam latami i nadal pozostała piękna, musimy o nią odpowiednio zadbać.
Najlepszym sposobem na przedłużenie życia jest jej regularna konserwacja. Dzięki niej zapobiegamy uszkodzeniom i intensywnym zabrudzeniom, bo dobrze zabezpieczona skóra licowa nie brudzi się intensywnie i nie kaleczy. Dziś podpowiem kilka sprawdzonych sposobów na czyszczenie, odświeżanie i konserwację skóry licowej.
Skóra licowa - właściwości i pochodzenie
Skóra licowa zalicza się do skór gładkich, odpornych na wsiąkanie wody i przede wszystkich bardzo wytrzymałych. Powyższe cechy skóry licowej wynikają z odpowiednio wyprawionej, wierzchniej warstwy skóry naturalnej, która jest spójniejsza, twardsza od warstwy spodniej. Skóry licowe wykorzystuje się przede wszystkim, aby podnieść walor estetyczny galanterii. Torby ze skóry licowej są nie tylko trwałe, ale i bardziej eleganckie i znakomicie wkomponowują się w oficjalne outfity męskie. Przy odpowiednim podejściu można stworzyć z niej prawdziwe "cudeńka", które będą służyły niejednemu pokoleniu posiadaczy. Przez lata skóra licowa pięknie się starzeje, pokrywając się specyficzną "platyną", która podkreśla niepowtarzalny urok galanterii i nadaje szlachetności. Nierówności powierzchni, załamania skóry, świadczą o zwierzęcym pochodzeniu surowca, dlatego też może posiadać wszelkiego rodzaju, blizny, plamy, nierówności struktury. Nie należy traktować tego jako defekt, a jako potwierdzenie oryginalności i autentyczności surowca.
Te skóry licowe znajdziesz w naszym Sklepie Belveder:
- skóry licowe bydlęce (krowie i wołowe) - skóry licowe cielęce, jagnięce, owcze (należące do delikatnych - idealne w damskiej galanterii)
Czyszczenie zabrudzeń ze skóry licowej
Po zakupie nowej skórzanej torby czy plecaka warto zabezpieczyć skórę przed uszkodzeniami na które na co dzień jest narażona. Generalnie wyroby ze skóry naturalnej powinno się konserwować raz na kwartał, najrzadziej raz na pół roku. Dzięki tym zabiegom skóra jest odpowiednio natłuszczona i odświeżona, dzięki czemu jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Do czyszczenia skóry licowej z kurzu, czy błota doskonale nadaje się miękka ściereczka zwilżona wodą. To bardzo bezpieczna metoda czyszczenia skóry licowej, dzięki niemu możemy mieć pewność nieuszkodzenia galanterii. Oczywistym jest, że nie moczymy ani nie polewamy wodą całej torby skórzanej, bowiem wówczas skutek może być odwrotny od zamierzonego – skóra przebarwi się lub straci elastyczność.
Suszenie skóry w temperaturze pokojowej
Jeśli jednak zdarzy się nam przemoczyć plecak skórzany czy torbę ze skóry licowej, nie możemy jej intensywnie suszyć na grzejniku czy suszarką. Skóra powinna w sposób naturalny schnąć, w temperaturze pokojowej, bez naszej ingerencji. Dobrym sposobem jest również włożenie do środka przemoczonej torby czy butów skórzanych starych gazet, ale takich których papier nie jest lakierowany. Papier wchłonie bowiem nadmiar wilgoci i przyspieszy wysuszenie.
Konserwacja skóry licowej
Po każdym odświeżeniu i czyszczeniu skóry powinniśmy ją zakonserwować. Oczywiście, robimy to po jej wyschnięciu. Podstawowym sposobem konserwowania naturalnej skóry jest jej natłuszczanie. Sprawdzonym sposobem konserwacji jest zastosowanie pasty, wosku czy kremu do skór gładkich licowych. Dzięki temu zabiegowi brud nie wnika w skórę, zatrzymuje się na jej powierzchni i jest łatwy do usunięcia. Po delikatnym wtarciu preparatu ostatnim etapem jest wypolerowanie powierzchni skóry. Można to zrobić miękką ściereczką.
Wśród licznych środków do pielęgnacji skór licowych, my polecamy te renomowanych marek, jak Saphir, czy Tarrago. Dzięki nim nasze plecaki i torby męskie będą naprawdę długowieczne i na lata zachowają swój urok i naturalne piękno.
Powiązane posty
Kategorie blogów
Szyjemy w Polsce
Belveder to Polskie torby, plecaki i skórzana galanteria. Wszystkie nasze skórzane wyroby szyte są w Polsce, z krajowych surowców i przez Polskich rzemieślników.
Nasze produkty skórzane, są autentycznymi torbami, plecakami, portfelami Hand-Made. Wybierając galanterią od naszych projektantów, otrzymujecie zapewnienie, że są to prawdziwe wyroby rękodzielnicze, a nie masowy produkt fabryczny.
Szukaj w blogu
Najnowsze posty
Popularne posty
Wyróżnione posty
Galeria zdjęć
-
Etui handmade
-
Plecak premium
-
Torba na laptopa skóra licowa
Dodaj komentarz